top of page
epilace

Epilace

Bezbolestné a trvalé odstranění chloupků 

Laserová epilace je vysoce účinným řešením pro trvalé odstranění nežádoucích chloupků. Jedná se o unikátní systém, díky kterému je metoda nebolestivá, a lze ji použít prakticky na kterékoliv části těla. Pro ideální a trvalý výsledek je vhodné ošetření několikrát zopakovat. 

Průběh ošetření

​Před ošetřením je třeba nasadit speciální brýle, které chrání oči před laserovým paprskem. Laser se na konkrétní oblast aplikuje malou ruční sondou. Většinou lze v momentě laserového pulsu cítit slabé štípnutí, srovnatelné například se štípnutím gumičkou. U osob velmi citlivých na bolest je možné použít anestetický krém, jehož účinek nastoupává přibližně do půl hodiny po aplikaci. Laserová epilace trvá od několika minut až po hodinu dle velikosti ošetřované plochy.

 

Po ošetření

Po laserové epilaci může být ošetřená plocha přechodně zarudlá a pacient může cítit pálení. Ojediněle se může objevit i otok, puchýřky, stroupky nebo změna pigmentace kůže, ať už ztmavnutí či zesvětlení. Tyto změny individuálně během několika dní mizí.

Bezprostředně po zákroku je důležité se vyhnout slunečnímu záření, sálavému teplu a soláriu. První dny po ošetření se nesmí v epilované oblasti používat peelingové přípravky. Ošetřená plocha by se měla před i po zákroku chránit před slunečním zářením krémem s UV faktorem minimálně o hodnotě 30.

Výsledek ošetření

Po prvním ošetření přestává růst téměř osmdesát procent chloupků. Zbývající chloupky, které nejsou dostatečně pigmentované, neboť se nacházejí v zárodečné nebo klidové fázi, je třeba odstranit s odstupem času, přibližně po šesti až sedmi týdnech. Pro trvalý výsledek se ošetření třikrát až čtyřikrát opakuje. Jednou zlikvidované chloupky již nikdy nevyrostou a pokožka v ošetřené oblasti bude jemná a hladká.

bottom of page