top of page
Kyselina hyaluronová - MP Clinic

Aplikace kyseliny hyaluronové

Vyhlazení vrásek, obnovení objemu obličeje, zvětšení rtů, korekce kontur tváře nebo ošetření kruhů pod očima.

Kyselina hyaluronová je látka, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle a má výrazně hydratační a omlazující účinky. S postupujícím věkem její obsah v těle klesá a to má za následek zřetelné projevy stárnutí pokožky, jako je tvorba a postupné prohlubování vrásek, dehydratace pleti, pokles obličejových kontur a ztráta pružnosti. Výplně kyselinou hyaluronovou také podpoří přirozenou krásu korekcí tvaru rtů, pokleslé ústní koutky nebo hluboké nosoretní rýhy.

Jedná se o oblíbenou estetickou proceduru, která dokáže okamžité výsledky neoperační metodou.

Průběh zákroku

Lékař pomocí tenké jehly postupně aplikuje kyselinu hyaluronovou do ošetřované oblasti. Samotný zákrok trvá zhruba 15-30. Velmi často se ošetření kyselinou hyaluronovou kombinuje s aplikací botuloxinu pro dosažení požadovaného výsledku.

Po aplikaci kyseliny hyaluronové

Po aplikaci je vhodné ošetřené místo chladit, abychom zabránili případnému vzniku otoků. V místě zákroku může být pleť jemně začervenalá a mohou se objevit i nepatrné modřinky, které však obvykle do 3-4 dnů zcela vymizí. Může se objevit také pocit jemného napětí v ošetřené oblasti. Krátce po zákroku se doporučuje výrazně omezit obličejovou mimiku, aby se zabránilo nežádoucímu pohybu látky. Ošetřená pleť, např. při výplni vrásek, by také rozhodně neměla být vystavována intenzívnímu tepelnému a UV záření minimálně do té doby, než zcela zmizí známky podráždění.

Vhodné v kombinaci s:

  • aplikací botuloxinu

Místa aplikace:

výplň kyselinou hyaluronovou

Čelo

Objem tváří

Rty

Nosoretní rýhy

Tvar čelisti

Podbradek

bottom of page