top of page
Návrh bez názvu-8.jpg

Odstranění pigmentových skvrn

Odstranění nežádoucí pigmentace pomocí přístroje Exilite

Se zvýšenou pigmentací se potýká velké množství lidí. U někoho je důvodem genetika, jindy se objeví u žen v průběhu těhotenství a pak zase zmizí. Pigmentové skvrny mnohdy doprovází i stáří. Hlavní příčinou je ale nadměrné slunění. 

Ošetření se běžně provádí v obličeji, dekoltu nebo na hřbetech rukou. Velmi důležitá je i prevence vzniku pigmentových skvrn.

Průběh ošetření

Samotné ošetření netrvá více než 30 minut. Laserový paprsek cílí na pigment ve vrchních a středních vrstvách kůže. Laser pigment nebo barvu zacílí a rozmělní, tělo je pak vyloučí z těla ven pomocí bílých krvinek nebo v podobě drobných stroupků. 

Po ošetření

Na ošetřených oblastech laserem se během hojení mohou objevit drobounké stroupky, kůže se zahojí za 7-10 dnů.

Ošetřenou oblast je nutné dlouhodobě chránit před sluncem, jinak by se skvrny objevily znovu, minimálně s SPF 50. Ochrana pleti před slunečním zářením by měla být celoroční, nejen v létě.

Několik dní po ošetření není vhodná návštěva sauny nebo bazénu - do ranek by se mohla dostat infekce.

Stroupky je vhodné promazávat krémem podporujícím hojení. Běžnou kosmetiku a make-up je možné používat po plném odloučení stroupků, za 5-7 dnů. Make-up jako takový problém není - problematické je nešetrné odličování, při kterém by mohlo dojít ke stržení stroupků.

bottom of page